GALERII: Park Tondi elu- ja ärikvartali uue hoone müüri peideti ajakapsel ja peeti sarikapidu

,

US Real Estate ja 1Partner Ehituse meeskonnad pidasid Park Tondi elu- ja ärikvartalis uue hoone sarikapidu, tsaariaegne maja aadressil Sõjakooli 6 on sündimas ümber nüüdisaegseks büroohooneks.

„Mul on hea meel, et koos Park Tondi uushoonestuse arendamisega on meil võimalus ka mõned kultuuripärandisse kuuluvad ehitismälestised rekonstrueerida. Selle hoone rohkem kui 100 aastat vanad müürid saavad nüüd uue hingamise ja sinna tekib väga mõnus töökeskkond,“ ütles US Real Estate tegevjuht Martin Kolga.

Kolga lisas, et ärikinnisvara turul praegu valitsev hirm on teatud määral üle võimendatud. „Park Tondi esimese etapi edu annab julgust võtta ette järgmisi arendusobjekte. Kõrge inflatsiooni korral on tugeva rahavooga ärikinnisvara jätkuvalt hea investeering,“ märkis ta.

Enne Nõukogude okupatsiooni algust oli Sõjakooli 6 kasutusel Eesti kaitsejõudude sõjakooli sauna- ja vahtkonnahoonena. Pärast ehitustööde lõppu käesoleva aasta detsembris valmib hoone kahel korrusel kokku 1300 ruutmeetrit kvaliteetset ja nüüdisaegset büroopinda, mis on terves mahus välja üüritud finantsettevõttele Bondora.

“Igal majal on oma lugu – arhitektuurilisele väärtusele lisaks ka nende inimeste lugu, kes majas elanud ja tegutsenud on. Bondora 15-aastane edulugu põhineb meie inimestel. Uude, samas rikka ajaloolise pärandiga Park Tondi kvartalisse kolimisega saame pakkuda oma töötajatele kaasaegset ning inspireerivat töökeskkonda ja koos seada Bondorale uusi sihte. Sellega loome uut lugu nii sellele majale kui ka Bondorale,” kommenteeris hoone üürnik, Bondora asutaja ja tegevjuht Pärtel Tomberg.

Sõjakooli 6 büroohoonet rekonstrueerib 1Partner Ehitus, arhitektuurse projekti on koostanud Tomomi Hayashi ja Hanno Grossschmidt arhitektuuribüroost HGA Arhitektid.

US Real Estate jätkab Park Tondi kvartali arendamist. Järgmisena alustatakse Park Tondi Residentside arendusega ning juba täna käib aktiivne üüritegevus Tondi tänava ääres olevas ajaloolises kasarmuhoones, mis peagi rekonstrueeritakse kaasaegseteks büroopindadeks. „Sõjakooli 1 endisesse kasarmuhoonesse tulevad läbi kolme korruse paiknevad unikaalsed, erilise karakteriga ridabürood. Sellest saab piirkonna üks omanäolisem büroohoone, millest vaid mõne minuti jalutuskäigu kaugusel on linna parimad sportimisvõimalused,“ ütles Martin Kolga.