GALERII: Park Tondi kvartalis peeti esimese büroohoone avapidu

,

US Real Estate tähistas koos üürnikega Park Tondi elu- ja ärikvartalis liginullenergiaga kaasaegse ärihoone valmimist aadressil Tammsaare 56, Tallinn. Muusikaelamusi pakkusid DJ NOEP ja Klassikatähted 2018 võitja Tanel-Eiko Novikov.

„Suur au on arendada Park Tondi piirkonda, mida algselt hakati ehitama I maailmasõja ajal põhiliselt Peeter Suure kaitserajatiste teeninduspersonali jaoks. Hea on tõdeda, et suures plaanis ei ole midagi muutunud – ka tol ajal olid tarneajad pikad, ehitushinnad kallid ja tööjõudu polnud saada. Meile on omane vaadata kinnisvaraarendust üle mitme majandustsükli, veel parem kui vähemalt sada aastat ette ja ehitada kohe nii korralikult, et ei peaks hakkama varsti kapitaalremonti tegema. Kuna meie valduses on ka Merekindlus, siis môtlesime, et teeme kõigepealt korda tagala ja seejärel vaatame, kuidas eesliinil läheb,“ ütles oma tervituskônes US Invest nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa.See on Õnnelik maja, mille ehitust alustasime enne sõda, pangakokkulepped tegime vahetult enne finantskriisi algust ja ka kokkulepped rentnikega sai tehtud majandustsükli kõige stressivabamal ajal. Kõik need imelised ilmad nii nurgakivi, sarika- kui ka avamispeo korraldamisel on selle õnne koondava koosluse loomulik osa. Palju õnne kõigile osalistele! Tõsi, vahepeal küll väike ehitushinna kallinemise pinge Iõi sisse, aga saime väga hästi hakkama ja nii läheb edasi ka.”

Tammsaare 56 asuv uue ajastu büroohoone eristub läbimõeldud ruumilahenduste ning liikumisharjumusi soosivate lisavõimaluste poolest. Parkimine on suures osas maa-alusel korrusel, sealsamas on kinnine jalgrattaparkla koos riietumis- ja pesemisvõimalustega.

Kõikidel büroopindadel on rõdu ning hoone katusekorrusele rajatud terrassilt saab nautida vaateid Forus Spordikeskus Tondi tenniseväljakutele, Ülemiste järvele ja vanalinnale.

Tammsaare 56 büroohoone arhitektid on HG Arhitektuur ja KAMP Arhitektid. Hoone üürnikeks on teiste seas Hektor Light, SRINI, Bondora, CV Keskus, Fortum ja Web Expert.

Aasta lõpus valmib ka Sõjakooli 6 büroohoone, mis on terves mahus juba välja üüritud Bondorale.

Park Tondi kvartali arendus jätkub juba sel aastal. US Real Estate alustab aasta teises pooles Sõjakooli 1 hoone rekonstrueerimisega, kus ajaloolisse kasarmuhoonesse tulevad läbi kolme korruse paiknevad unikaalse karakteriga kontorid.

US Real Estate arendatav Park Tondi elu- ja ärikvartal rajatakse ajalooliste Tondi kasarmute piirkonda. Park Tondi kvartalis on juba valminud üle 28 000 m2 äripinda: 10 200 m2 aadressil Tammsaare 56 ja 18 800 m2 aadressil Sõjakooli 10 (FORUS Spordikeskus Tondi). Sõjakooli 6 valmimisega lisandub kvartalisse 1300 m2 üüritavat äripinda.

Fotograaf: Marek Metslaid