GALERII: Park Tondi Residentsid sai nurgakivi

,

Teisipäeval, 21. mail pani US Real Estate nurgakivi Park Tondi Residentsidele. Ajalooliste Tondi kasarmute kõrvale kerkivate unikaalse arhitektuuriga eluhoonete 48 korterit valmivad juba 2025. aasta kevadel.

Sarnaselt büroohoonete arendamisele on US Real Estate võtnud sihiks rajada Kristiine piirkonda A-klassi kodud. Park Tondi Residentside 2-4-toalistel korteritel on kõigil kas rõdu või terrass, targa kodu lahendused, luksuslik siseviimistlus, kõrged laed, maa-alune parkimine. Kahte maja ümbritseb aiaga piiratud roheline sisehoov, kus lapsed saavad terve päeva turvaliselt aega veeta, sest autod on pargitud maa alla ja kogu hoov on nagu üks suur mängumaa.

„Siin elades ei pea sõltuma ühistranspordist – mõne minutiga jõuab tööle, kooli, poodi ja vähemalt mitmekümnesse huviringi. Kõik pered, kes on avaldanud soovi siia oma elamine luua, teevad väga õige otsuse. Selle asemel, et istuda tunde ummikutes, saavad nad pakkuda lastele mõnusat lapsepõlve pannes äratuskella 10 minutit enne tunde helisema ja laps jõuab ikka õigel ajal kooli,“ ütles US Invest nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa.

Urmas Sõõrumaa on erinevate ettevõtete kaudu Tondi piirkonda arendanud juba alates 1997. aastast, mille tulemusel on rajatud Tammsaare tee 25, Audentese era- ja spordikool ning FORUS Spordikeskus Tondi tennise- ja fitnessikeskus. 2023. aastal lisandusid kvartalisse Tammsaare 56 ja Sõjakooli 6 büroohooned ning 2025. aasta kevadel valmivad 48 preemiumklassi kodu ehk Park Tondi Residentsid.

Park Tondi Residentside väli- ja sisearhitektuursed lahendused on loonud Arhitekt11.

„Kohe algusest peale oli üks ja selge eesmärk – luua siia alale väga erilised ja kõige silmapaistvamad hooned, elamuslikud kodud. Tagasihoidlikus vormis keskkonda sobituvad väärikad residentsid on justkui pärlid Park Tondi kvartalis oma vormi, materjalide ja detailidega,“ ütles Arhitekt11 partner Illimar Truverk.

Arenduse ehituspartneriks on pikaaegsete kogemustega Bildgren, kelle meeskond on varasemalt loonud Kiikri Residentsid, Vikimõisa elamurajooni ja mitmeid teisi korterelamuid.

Tänaseks on müügikokkulepped tehtud kolmandiku korteritega. Lisainfo Park Tondi Residentside kohta: https://parktondi.ee/park-tondi-residentsid/

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõte, mille portfellis on üle 130 000 m2 üüritavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda. Ettevõte omab äri-, haridus- ja spordikinnisvara ning arendab terviklikke äri- ja elukeskkondi, sh Rotermanni kvartal, Talsinki, Patarei Merekindlus, Golden Gate, Park Tondi. Ettevõtte kinnisvaraportfelli koguväärtus on üle 350 miljoni euro.