Golden Gate saab uue väljanägemise

,

Tallinna südames 2025. aasta kevadel valmiv Golden Gate´i büroohoone välisfassaad läbis uuenduskuuri. Tulemuseks on oluliselt paindlikumad korruseplaanid, suuremad aknad ja veel esinduslikum välisilme. Büroohoone üheks suurüürnikuks saab Adcash

„Üliharva muudab arendaja ehituse käigus hoone fassaadi, kuid pidasime seda vajalikuks, sest üürnikud saavad nüüd luua endale ideaalsed bürood. Arendajana on meie soov rajada kestlikku keskkonda, mitte vaid hetketrendidest lähtuvaid lahendusi,“ ütles US Real Estate’i arendusprojektide ärijuht Raido Talviste. „Praegu on akende rütm veelgi loogilisem, ruumid valgusküllasemad ja korruste planeeringud oluliselt paindlikumad. Eelmine välisarhitektuurne lahendus soosis peamiselt avatud kontoreid, mis täna enam ei ole nii populaarne valik.“

2025. aasta kevadel valmivasse hoonesse kolivad teiste seas IT-ettevõte Adcash,E-riigi Akadeemia, Workland ja OCCO. Esimesele korrusele tulevad kauplused ja terrassialadega restoranid, sealhulgas rahvusvaheliselt tuntud restoran, mis hakkab Tallinnas pakkuma täiesti uudse kontseptsiooniga maitseelamusi. Kogu hoone parkimine on viidud maa-alla ja hoone katusele luuakse roheterrass, kust avanevad suursugused vaated vanalinnale, sadamale, südalinnale ja Reidi tee suunas Lauluväljakule.

“Meile on oluline luua oma kontor kaasaaegsesse energiatõhusasse hoonesse linna südames, mis ei ole ainult ärihoone, vaid seal on esikohale seatud inimese heaolu ning mugavus ja kus ümberringi on töötajatel võimalus nautida nii häid maitseelamusi, käia fitnessklubis või külastada kultuurisündmusi. Tore on naasta meie esimese kontori piirkonda, mis on vahepeal läbi teinud suure arengu. Rotermann on ideaalne!” ütles Adcashi juhatuse liige Gregorio Machadinho.

Golden Gate´i arhitektuurne lahendus on loodud Arhitekt 11 meeskonna ja arhitekti Raivo Puusepa ühistööna. Maja välisfassaad tuleb kuldne ja elegantne. Rotermannile iseloomulikult säilitatakse kinnistu ajalooline osa, mis integreeritakse uute hoonemahtudega.

Büroohoone valmimisega lisandub Rotermanni kvartalisse ligi 14 000 m2 üüripinda ja 105 parkimiskohta. Golden Gate´i korrusepindala on 2200 m2, mis tavapärases hoones tähendaks ettevõtte paiknemist umbes viiel korrusel.

Golden Gate’i ehitatakse vastavalt LEED Platinum sertifikaadi nõuetele ja see näitab hoone jätkusuutlikkuse taset, mis on saavutatud mitmete keskkonnaalaste, energiatõhususe ja sotsiaalsete kriteeriumide täitmisega.

Golden Gate’i asukoht võimaldab hõlpsat ligipääsu nii ühistranspordiga, jalgsi, rattaga kui ka autoga. Tulevane trammitee peatus on vaid paariminutilise jalutuskäigu kaugusel. Hoone asub Rotermanni kvartalis, mis pakub ideaalset segu linnamugavusest ja kultuurilisest rikkusest – iga päev saab valida vähemalt 14 söögikoha vahel või veeta lõunapaus fitnessklubis.

Ahtri 6 asuva büroohoone kogu investeeringu väärtus hoone valmides on ligi 65 miljonit. Hoone ehitust finantseerib Swedbank.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõte, mille portfellis on üle 130 000 m2 üüritavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda. Ettevõte omab äri-, haridus- ja spordikinnisvara ning arendab terviklikke äri- ja elukeskkondi, sh Rotermanni kvartalit, Talsinkit, Patarei Merekindlust, Golden Gate´i, Park Tondi kvartalit. Ettevõtte kinnisvaraportfelli koguväärtus on üle 300 miljoni euro.