Park Tondi elu- ja ärikvartali esimene büroohoone sai nurgakivi

,

Kolmapäeval, 6. aprillil pani US Real Estate nurgakivi Park Tondi elu- ja ärikvartali esimesele büroohoonele aadressil Tammsaare 56, mis rajatakse ajalooliste Tondi kasarmute kõrvale. Aastaks 2024 lisandub kvartalisse 28 000 ruutmeetrit elu- ja büroopindasid.

„Praegustel keerulistel aegadel on oluline luua keskkonnateadlikult uusi arendusi ning eriti südamelähedane on mul seda teha siin, Tondil, kus juba 1995. aastal renoveerisime ajaloolised Tondi kasarmud büroohooneks,“ ütles US Invest nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa. „Lisanduvate büroohoonetega moodustub peatselt terviklik Park Tondi kvartal, mis asub kenas asukohas Tallinnas ja ümbritsetud heade naabritega.“

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul areneb Tondi asumi piirkond praegu väga kiiresti ja valmiv projekt annab palju lisandväärtust linnale laiemalt.

„Selle arendusega luuakse Kristiine linnaosasse juurde ka uusi töökohti ning asumisse lisandub suur hulk kvaliteetseid, madalate energiakuludega ja kaasaegseid elu- ja kontoripindu, mis loovad head tingimused nii kodukohaks kui ka tööks,” lisas Riibe.

The new-age office building at Tammsaare 56, with its low-energy consumption, stands out for its well thought-out space solutions and additional options that encourage mobility. Most of the parking is on the ground floor of the building, where there is an enclosed bicycle park with changing and washing facilities. All office spaces will have balconies, and a terrace will be built on the top floor of the building with views of the tennis courts at Forus Sports Centre Tondi. The office building will be completed in early 2023.

Tammsaare 56 büroohoone arhitektid on HG Arhitektuur ja KAMP Arhitektid.

„Hoone kuju ja olemus tuleneb asukoha unikaalsetest väärtustest,“ ütles Hanno Grossschmidt HG Arhitektuurist. „Hoone suhestub sujuvalt ühest küljest Tammsaare tee aktiivse ärifrondiga, teisest küljest ajalooliste punastest tellistest Tondi kasarmuhoonetega ja kolmandast küljest rekreatsiooniks mõeldud pargi ning tennisekeskusega.”


“Hoone sisearhitektuur on samuti inspireeritud lähedal asuvatest ajaloolistest punastest tellishoonetest ja tenniseväljakutest, mis peegeldub interjööris savipunase terracotta toonina,“ ütles Jan Skolimowski KAMP Arhitektidest. „Hoone üldkasutatavatele aladele oleme toonud pehmeid vorme, et liikumine ruumis oleks sujuvam ja loomulikum ning tennisele viidates lisanud seintele tennisepalle sümboliseerivaid valgusteid. Koosoleku ja puhkeruumide viimistlemisel on tulevasel rentnikul aga võimalus valida kolme tonaalsuse vahel, mis on tuletatud maailma eri paigus toimuvate Grand Slam tenniseturniiride väljakukatetest.“

Park Tondi büroohoonet ehitava Kiikri Ehituse juhatuse liikme Urmas Kaasiku sõnul teevad nemad endast olenevalt kõik, et hoone valmiks õigeaegselt.

Park Tondi büroohoonet ehitava Kiikri Ehituse juhatuse liikme Urmas Kaasiku sõnul teevad nemad endast olenevalt kõik, et hoone valmiks õigeaegselt. „Venemaa agressioon Ukraina suhtes on mõjutanud lähiturgude tarneahelaid ja ehitusmaterjalide kättesaadavus on teadupärast raskendatud. Samas on kaasaegse arhitektuuriga büroohoone ehitamine meile põnevaks väljakutseks.“

Praeguseks on 52% hoonest juba välja renditud. Suuremateks rentnikeks on tarkvara erilahendustele keskendunud arendusettevõte SRINI, Bondora ja Web Expert.

Lisainfo Park Tondi elu- ja ärikvartali kohta: https://parktondi.ee/tammsaare-tee-56/